Kamasutra, 10 pozicionet e seksit që meshkujt pëlqejnë

Doni që ti ndjeni të gjitha në dhomën e gjumit? Doni të bëni natën të çmendur? Atëherë do iu pëlqejnë këto pozicione seksi. Ne fund të fundit seksi ka të bëjë me dashurinë dhe intimiteti, kështu që pozicionet janë pjesë e argëtimit.…

Bëni seks me sy mbyllur? Zbuloni arsyen përse

Marrdhënia seksuale që kanë çiftet do të thotë shumë për raportin e tyre, për të qënë më të lidhur me njeri-tjetrin. Mbyllja e syve gjatë aktit seksual është tepër I rëndësishmëm për ta shijuar më shumë seksin. Pasi disa persona iu…

Rikthehet Tinka Kurti, këtë herë pranë gjimnazistëve

Tinka Kurti, Gëzim Rudi dhe Rozi Kostani janë juria që do të vlerësojë dhe do të përzgjedhin fituesit e çmimeve të “Festivalit Teatror Kombëtar” të shkollave të mesme dhe “Festivalit Teatror” të shkollave të mesme të Tiranës të quajtur…

Njihuni me supersticionet më të çuditshme në botë

Zbuloni disa supersticione që do ju lënë me gojë hapur. Nuk i afroheni një maceje të zeze? Nuk lini asgjë me rëndësi në datën 13? Me pak fjale jeni supersticioz? Nuk jeni të vetmit. Zbuloni se cilat janë disa supersticione dhe besime te…