E trishtë/ Humb jetën ish boksieri i njohur shqiptar

Ish boksieri dhe komentatori i njohur i boksit, Ahmet Golemi, ka ndërruar jetë fatkeqësisht në moshën 85 vjeçare. Lajmin e trishtë e ka dhënë djali i tij përmes një postimi në rrjetet sociale. Golemi është shpallur 5 herë kampion i…

Popullsia në rënie, ulen lindjet në 8 qarqe të vendit

Pandemia Covid-19 ka përkeqësuar më tej treguesit demografikë në vend, pasi numri i lindjeve ka qenë më i ulët se i vdekjeve në dy tremujorët e fundit. Të dhënat e INSTAT tregojnë se në tremujorin e parë 2021 shtesa natyrore e popullsisë…