“Kemi mbledhur firmat”, Spiropali flet për shkarkimin e Metës nga posti i Presidentit

Ministrja Elisa Spiropali ka folur mbi shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, duke thënë se procedurat janë firmosur nga socialistët.

“Kemi mbledhur firmat dhe do ndjekim procedurat parlamentare. Do ta shkarkojmë në Kuvendin e Shqipërisë, pastaj shkon çështja në Gjykatë Kushtetuese”, tha Spiropali për shkarkimin e Metës. “Ne nuk ndjehemi as triumfator në këtë fitore, nuk do keni nga ne asnjë fishekzjarre asnjë triumf”, shtoi ajo.

Ju mund të pëlqeni dhe këto