“40 mln euro u transferuan në llogaritë e mijëra votuesve”, Spiropali i kthehet Çurit: “Jep një emër”

Ministrja Spiropali në “Zonë e lirë” është pyetur mbi shifrat që kanë dalë se janë punësuar më shumë njerëz në administratë prej Janarit 2021, për shkak të zgjedhjeve të 25 Prillit. Spiropali i ka mohuar këto fjalë.

Elisa Spiropali: S’ka lidhje me administratën fare. O e kishte Sali Berisha në rresht administratën, i kishte të gjithë të rreshtuar. Nuk ia doli në 2013. Nuk fitohet kjo punë me administratë. Edi Rama ka bërë një fushatë të jashtëzakonshme me një strategji gjeniale organizimi se ne nuk jemi delirant të mos pranojmë faktet si bëjnë ata. Ne kemi punuar për këtë fitore, nuk ka forcë politike në territorin e Republikës së Shqipërisë si PS. Pranojeni, Edi Rama i ka mundur të gjithë.

Çuri: Janë transferuar 40 milionë euro nga buxheti i shtetit në llogaritë e qindra mijërave votuesve për rindërtimin… Të gjitha këto, pastaj vaksinat…

Spiropali: Jep një emër.

Çuri: Vetëm emër s’jap unë se e zhysni, e varrosni pastaj.

Spiropali: Pse nuk e pranoni që Rama i ha për mëngjes këta? Unë Elisa Spiropali nuk kam blerë asnjë votë në territorin shqiptar. Nuk ia blen dot njerëzve dinjitetin.

Ju mund të pëlqeni dhe këto