Lajm i bujshëm, nis procesi i vaksinimit kundër koronavirusit në Evropë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen ka bërë një deklaratë të bujshme ditën e sotme.

Ajo ka bërë të ditur në Twitter se më datat 27, 28 dhe 29 dhjetor do të nisi procesi i vaksinimit në vendet e BE.

“Kjo është koha e Evropës. Vaksinimet do të fillojnë në 27, 28 dhe 29 Dhjetor”, shkruan ajo.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto