Zbulohet va.rri i princeshës së njohur, e pabesueshme çfarë u gjet në të

Varri i princeshës Tisulsky është zbuluar së fundmi nga disa njerëz dhe gjetja e tij ka shtangur e surprizuar të gjithë.

Por ajo çfarë ishte më e pabesueshme, kishte të bënte me lëngun që u gjend brenda në arkivol. Në të, ndodhej një lëng i pastër minerali i kuq.

Trupi i princeshës ishte i ruajtur në gjendje perfekte. Sipas studiuesve, ajo duhet të ketë qenë një grua e hollë, tërheqëse, me sy të mëdhenj dhe ka vdekur tek të tridhjetat e saj.

Ju mund të pëlqeni dhe këto