Video virale/ Gruaja shtyp gazin në vend të frenave, çfarë ndodh më pas i ka habitur të gjithë

Një incident automobilistik ka bërë që një grua bashkë me vajzën e saj në makinë të përfundonin brenda në lumë.

Kjo video, që është filmuar nga kamerat e sigurisë dhe po bën xhiron e rrjetit, ka ndodhur në New Jersey.

Raportohet se një 64 vjeçare ishte duke drejtuar mjetin dhe në makinë ndodhej edhe vajza e saj. Ajo ka ngatërruar pedalin e frenave me atë të gazit dhe si pasojë, makina nga shpejtësia ka përfunduar në lumë.

Sipas dëshmitarëve, një qytetar u hodh në lumë dhe i shpëtoi dy femrat. Momentalisht ato ndodhen jashtë rrezikut për jetën dhe janë kuruar për plagë të lehta.

Driver at car wash accidentally hits gas, plunges into river

DRIVER HITS WRONG PEDAL: An SUV plunged into a New Jersey river after the driver mistakenly hit the gas pedal instead of the brakes. The driver injured her leg. https://on.wtsp.com/2JBSs3s

Gepostet von 10News WTSP am Mittwoch, 17. Juli 2019

Ju mund të pëlqeni dhe këto