Video tronditëse/ 22 vjeçari martohet me kushërirën 11 vjeçe, pagon shumën e majme për ta patur grua

Një video tronditëse është duke bërë së fundmi xhiron e rrjetit, ku dëshmon se martesat në moshë të vogël ende po ndodhin nëpër botë.

Në këtë video, shihet një 22 vjeçar iranian që po martohet me një 11 vjeçare. Martesa është ndëshkuar nga mijëra njerëz përreth botës, përfshirë dhe iranian.

Mësohet nga videoja se dhëndri ka paguar 9 mijë euro tek familja e 11 vjeçares Fatima për ta marrë atë nuse.

“Nëse familja ime është dakort, unë pranoj “, shprehet 11 vjeçarja. Në Kodin Civil iranian, lejohet që vajza të martohet nga mosha 13 vjeçe e lart me djem 14 vjeçar e lartë.

Ju mund të pëlqeni dhe këto