Video shokuese/ Të prekurit me koronavirus merren zvarrë e paketohen nëpër kuti të vogla

Koronavirusi u ka marrë jetën deri më tani mbi 900 njerëzve, ndërsa vetëm të dielën u raportuan 97 vdekje të reja nga zyrtarët.

Ndërsa shifrat e viktimave po rriten, zyrtarët e shëndetësisë kanë raportuar se janë shtuar edhe 3062 raste të reja me koronavirus, duke i dhënë fund shpresave se masat e kontrollit po funksiononin.

Së fundmi, në rrjetet sociale po qarkullon një video e tmerrshme në të cilën shihet si familjet nxirren zvarrë nga banesat.

Në këtë video, shihet një grua e prekur me koronavirus që mbyllet brenda një kafazi të vogël dhe të izoluar për t’u transportuar drejt një destinacioni që nuk bëhet i ditur. Në video mund të dëgjohen ulërimat  e gruas pasi ndahet nga bashkëshorti.

China killing people in broad daylight? You be the judge! A cut in the video then shows the couple entering the cube strapped to the back of the truck, carrying what appears to be hand luggage. The woman in white still appears very reluctant to enter the cube. She eventually enters the container, and her luggage is pushed in after her. The video then registers a very distinct and high-pitched series of agitated screams as the truck drives away to an unknown destination. #coronavirus China Is Going To Collapse Under It's Own Weight.

Gepostet von Richard Rigg am Samstag, 8. Februar 2020

Ju mund të pëlqeni dhe këto