Video/ Frikësohen gazetarët, tërmeti me magnitudë 7.1 trondit studion televizive

Një tërmet me magnitudë 7.1 ka tronditur mbrëmjen e djeshme Kaliforninë, duke shkaktuar panik tek banorët.

Dy drejtuesit e lajmeve të CBS kanë qenë duke dhënë lajmet në këto momente, kur kanë ndjerë tronditjet e tërmetit.

Ata kanë qenë në transmetim live, kur filloi të dridhej studioja. Menjëherë ata janë trembur dhe janë ulur për t’u mbrojtur poshtë tavolinës.

Tërmeti që tronditi Kaliforninë është cilësuar si më i fortë i këtyre 20 viteve të fundit dhe ka sjellë shumë dëme materiale e ka lënduar persona.

Ju mund të pëlqeni dhe këto