Video e rëndë/ Plas sherri me grushta brenda në autobus, zbulohet shkaku i konfliktit fizik

Një sherr i rëndë ka ndodhur mes dy pasagjerëve në trenin e Londrës. Gjithçka nisi pasi njëri prej tyre nuk ishte duke mbajtur një maskë fytyre.

Në këto pamje të publikuara nga mediat, shihet momenti kur dyshja po goditen me grushta. Sipas dëshmitarëve, zënka nisi sepse personi me veshje të verdhë komentoi pasagjerin tjetër.

Më tej, thuhet se argumenti u shkaktua nga fyerjet që u bënë kundrejt masave të marra nga koronavirusi. Dyshja shihet teksa përleshen në dyshime.

Në Angli ekziston rregulli që kërkon vendosje e maskës gjatë transportit publik, vetëm nëse ekziston një arsye e vlefshme mjekësore për mos ta vendosur.

Ju mund të pëlqeni dhe këto