Politikani po bënte fushatë, qytetari i hedh qumështin në fytyrë/ Video

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Blackburn, ku politikani i djathtë ekstrem, Tommy Robinson, po bënte fushatën e tij për në zgjedhjet europiane.

Në një moment, Danyal Mahmud, 23 vjeç, i është afruar Robinson teksa po ikte në shtëpi dhe po nxitonte, kur padashje u përplas me të dhe i ka hedhur qumështin.

“Isha në Warrington për një takim dhe pastaj isha në rrugën time për në shtëpi. Më duhej të kaloja këtë grup njerëzish”, ka thënë Mahmud, i cili u shoqërua në polici, por u lirua pak më vonë.

Ju mund të pëlqeni dhe këto