Nuk vendosi maskën, Cristiano Ronaldos i ndodh e papritura/ Video

Mbajtja e maskës tanimë është kthyer në një veprim të zakonshëm, ku njerëzit duhet ta mbajnë atë për t’u mbrojtur nga infektimi me koronavirus.

Së fundmi, duket se futbollisti i njohur Cristiano Ronaldo nuk e ka zbatuar këtë maskë. Është publikuar një video në media, ku ai shihet pa maskë.

Ronaldo ka qenë duke ndjekur ndeshjen Portugali-Kroaci dhe nuk mbante veshur maskën. Ka qenë një anëtare e stafit që i ka tërhequr vëmendjen dhe i ka kërkuar të vendosi maskën. Menjëherë Ronaldo është bindur dhe ka zbatuar rregullin.

Ju mund të pëlqeni dhe këto