Nostradamusi parashikoi zjarr.in e Notre Dame? Kjo teori e 500 viteve më parë ka çmendur të gjithë njerëzit (Video)

Të hënën pasdite, më 15 prill 2019, Katedralja e famshme e Notre Dame në Francë u pushtua nga flakët dhe pjesa më e madhe e saj u dogj, duke humbur kështu mbi 800 vite histori.

Por së fundmi, në rrjet po bën bujë një teori e Nostradamusit, parashikuesit të madh të historisë njerëzore. Në këtë video, flitet se Nostradamusi e kishte parashikuar zjarrin që do të ndodhte në këtë Katedrale, pikërisht në 15.04.2019.

Në këtë video përshkruhet me detaje paralajmërimi i Nostradamusit dhe ato çfarë ndodhën pas zjarrit, siç mund ta shikoni më poshtë.

Ju mund të pëlqeni dhe këto