Momenti kur një burrë e përpijnë shkallët lëvizëse në Stamboll

Pamët tronditëse tregojnë momentin e tmerrshëm që një burrë përëtoi pasi shkallët lëvizëse shkëputën dhe ai bie brenda.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së hënës në një stacion metroje në Stamboll, Turqi. Të shumtë ishin udhëtarët që po përdornin shkallët lëvizëses kur befas krijohet një hendek dhe një burrë e gjeti veten brenda.

Paniku zgjati rreth një orë, pasi në vendngjarë mbërritën ekipet e shpëtimit dhe ai u dërgua në spital, pasi ishte lënduar.

Shkallët janë bllokuar përkohësisht derisa inxhinierët teknikë të gjejë shkakun e këtij incidenti që për fat të mirë nuk pati viktima.

Ju mund të pëlqeni dhe këto