Mezi rrinte në këmbë nga pesha e madhe, do ngeleni pa fjalë kur të shihni si duket sot ky burrë

Para katër viteve, Jon Vidler, peshonte plot 215 kg dhe detyrohej të vishte vetëm rroba të masës XXXXXXXL.

Por, në vitin 2015 Jon vendosi të ndryshonte komplet stilin e jetës së tij dhe nëpërmjet një diete të re, ai arriti të humbasë plot 130 kg.

Pesha e madhe i kishte sjellë 42 vjeçarit kriza paniku dhe atak në zemër si pasojë e mbipeshës. Duke u ushtruar vazhdimisht këto vitet e fundit, Jon ka arritur që të humbi shumë kilogramë dhe tani vesh rroba të masës “medium”.

Gjithashtu, 42 vjeçari nuk humb asnjë moment që të bëjë ushtrime dhe është kthyer në një vrapues të rregullt.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto