Ka hequr dorë nga depilimi, 19 vjeçarja u bën apel femrave të tjera të bëjnë si ajo

Macey Duff nga Nevada në SHBA ka vendosur që të heqi komplet dorë nga depilimi i trupit të saj. Ndonëse është kritikuar, 19 vjeçarja u bën thirrje femrave të tjera të bëjnë si ajo.

Për mediat, Duff ka thënë se ka filluar që të depilonte duart dhe këmbët që kur ishte 10 vjeçe për shkak të frymës që i jepnin shoqet e saj.

Mirëpo, ajo vendosi që në vitin 2016, kur u transferua në Haëaii, të hiqet dorë nga depilimi. Kur motra e saj e pa në plazh që ajo s’kishte hequr qimet, Macey vendosi ta pranonte veten siç është.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto