E hodhi foshnjen në kanalet e ujrave të zeza, gjesti i qenve i rrënqethi të gjithë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indi, ku një mama ka hedhur foshnjen e saj të sapolindur në një kanalizim.

Mësohet se gruaja e kishte këtë një shtatzani të padëshirueshme dhe nuk e donte fëmijën. Kështu pas lindjes, ajo e hodhi beben.

Por si për mrekulli, dy qenë endacakë që ndodheshin aty, i janë afruar foshnjes së gjinisë femër dhe e kanë tërhequr në rrugë. Ky veprim i tyre është parë nga shumë njerëz, të cilët kanë vënë re beben dhe e kanë dërguar në spital, duke i shpëtuar jetën.

Më poshtë pamje nga momenti rrënqethës kur qentë shpëtojnë foshnjen:

Street dogs rescue newborn after mother dumped her in the drain

This newborn was rescued by street dogs after her mother threw her in the drain 💔(Check out how she’s recovering at 2.47)

Gepostet von Daily Mail am Montag, 29. Juli 2019

Ju mund të pëlqeni dhe këto