Nuk ka paqe për çiftin dhe pas ndarjes, Pitt u tregon miqve për frikën ndaj Angelina Jolie

Ylli i Hollivudit Brad Pitt u ka thënë miqve se ai ka frikë se ish-gruaja e tij Angelina Jolie do të marrë gjashtë fëmijët e tyre dhe do të shkojë në Londër.

Armiqësitë midis çiftit shpërthyen përsëri javën e kaluar, kur Tomb Raider paraqiti letrat e gjykatës duke thënë se Pitt nuk kishte paguar asnjë mbështetje “kuptimplotë” për fëmijët që nga ndarja e tyre dy vjet më parë – por Pitt e mohon këtë.

ImagePitt pohon se ai i ka paguar më shumë se 1 milion dollarë për të mbështetur fëmijët e tyre dhe ka dhënë 6.25 milion paund për të blerë një shtëpi.

Burimet e afërt thone: “Ata nuk mund të bien dakord për asgjë,”

Gjithashtu burimi shtoi: ‘Nuk është sekret që Angie do të donte të merrte kujdestarinë e plotë të fëmijëve dhe të lëvizte jashtë vendit. Megjithëse ajo ka kujdestarinë fizike, ajo nuk mund të lëvizë pa pëlqimin e Bradit.

‘Brad nuk dëshiron të fluturojë tetë apo nëntë orë çdo herë që dëshiron të shohë fëmijët e tij. Ai po përpiqet të mbajë status quon. ‘

Avokatët e Pitt-it e quajtën ‘të panevojshme’ deklaratën e Jolie mbi mbështetjen e fëmijëve dhe e përshkruan atë si një “përpjekje të fshehtë për manipulim mediatik”.

Ju mund të pëlqeni dhe këto