Tronditen fansat, Leo Messi braktis futbollin

Futbollisti i njohur argjentinas, Leo Messi, ka tronditur gjithë fansat e tij në një intervistë të fundit që ka dhënë për “Fox Sports Radio Argentina”.

“Do largohem nga futbolli”, është shprehur Messi, deklaratë kjo që ka alarmuar fansat, ndërsa më pas ka shtuar: …por pasi të kem fituar diçka me Kombëtaren. Do të vijoj të luftoj për këtë ëndërr”.

Mesi ka folur dhe për tema të tjera, mungesën e shokëve të rrallë në ekip si Ksavi dhe Injesta, admirimin për Nejmarin, mbrojtjen ndaj Suarezit, zhgënjimin përvëlues për eliminim e pësuar nga Liverpuli.

Gjithashtu, Messi ka folur për lamtumirën e Cristiano Ronaldos ndaj Realit, duke theksuar një koncept të shprehur dhe më parë.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto