Flower
Flower

Renditet mes futbollistëve më të paguar në botë, ja shifra marramendëse që merr Granit Xhaka

Granit Xhaka është një prej futbollistëve më të njohur me origjinë shqiptare, i cili luan për Arsenalin dhe për Kombëtaren e Zvicrës.

Së fundmi, në një studim të realizuar nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve të Sportit (CIES), raportohet se Xhaka është renditur në mes të futbollistëve më të paguar në botë.

Kështu, futbollisti është vlerësuar me plot 62.9 milionë euro, ndërsa pas tij vijnë edhe Xherdan Shaqiri, Adnan Januzaj dhe Elseid Hysaj.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto