Po festonte me flamurin shqiptar, serbët sulmojnë me thikë të riun

Një incident i rëndë ka ndodhur gjatë festës së një tifozi shqiptar në Bazel pas fitores ndaj Serbisë. Mediat italiane raportojnë se ai është qëlluar me thikë nga 3-4 tifozë serbë.

Shqiptari ishte duke festuar me flamurin kuq e zi, kur është sulmuar me thikë në këmbë. Tifozët serbë ia kanë marrë dhe ia kanë grisur flamurin. I riu është dërguar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ju mund të pëlqeni dhe këto