Pas largimit nga Kombëtarja shqiptare, s’do ta besoni ku do përfundojë Panucci

Pasi u largua nga Kombëtarja shqiptare, Christian Panucci ka marrë oferta të ndryshme, kryesisht nga ekipe të Serisë B në Itali.

Mirëpo, mundet që me një ofertë të re që ka marrë, Panucci të zhvendoset në Kinë. Një klub nga superliga kineze, që menaxhohet nga kroati Drazen Markota, po interesohet për ish trajnerin e Kombëtares Shqiptare.

Me shumë mundësi kjo lëvizje do të kryhet, ku shumë shpejt mund ta shohim Panuccin duke provuar një eksperiencë në veçantë në Kinë.

Burimi: TMW

Ju mund të pëlqeni dhe këto