Flower
Flower

“I kishin mbetur edhe 45 minuta jetë”, si gruaja i shpëtoi jetën yllit të futbollit

Kapiteni i “Cardiff City”, Sean Morrison,  nuk do të ishte duke jetuar nëse nuk do të kishte qenë për gruan e tij, Stacey.

Mbrojtësi vuante nga një dënim dhe nëse bluzat e bardha, të njoftuara nga gruaja e tij, nuk do kishin arritur në kohë për t’i dhënë ndihmën e parë, ai do të kishte ndërruar jetë.

Sipas mediave të huaja, 28 vjeçari mbrëmjen e djeshme është sëmurur krejt papritmas dhe sipas doktorëve, atij i kishin ngelur edhe 45 minuta jetë.

Ndërkaq, mjeku i këtij klubi, Len Nokes, ka raportuar se futbollisti është nën monitorim të vazhdueshëm dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Ju mund të pëlqeni dhe këto