Barcelona e nis me humbje

Kampionët e Spanjës e kanë nisur me humbje kampionatin. Barcelona është mundur nga Athletico Bilbao me rezultatin 1 me 0. Goli për vendasit u shënua nga sulmuesi veteran Aduriz, në minutën e 89-të.

Pavarësisht se zotëroi më shumë topin, treshja e sulmit Dembele, Grizman e Suarez rrezikuan pak portën kundërshtare.

Ju mund të pëlqeni dhe këto