U kthye në hit, kënga e Loredanës dhe Zunës arrin suksesin e madh në vetëm 1 javë

Një javë më parë, Loredana dhe reperi gjerman Zuna publikuan bashkëpunimin e tyre të parë bashkë, këngën “Du bist mein”, që përkthehet në “Ti je e imja” në shqip.

Kjo këngë është pritur shumë mirë nga publiku. Klipin dy reperët e xhiruan në shtëpi ku ndodheshin të izoluar dhe bashkangjitën në  të video të fansave të tyre nga TikTok.

Por kjo këngë ka rezultuar një nga më të suksesshmet. Loredana dhe Zuna madje kanë marrë një trofe për këtë këngë, pasi është në krye të top-listave dhe është më e dëgjuara për një javë.

Përmes një postimi në Instagram, Loredana ka falenderuar të gjithë ata që e kanë mbështetur muzikën e saj. Ajo ka paralajmëruar se sapo kjo situatë të mbarojë, do vazhdojë të merret me muzikë dhe do sjellë hite të tjera.

View this post on Instagram

Diese Nummer 1 gehört euch Allen !!! Wir haben lange überlegt, wie wir unsere Mitmenschen am besten unterstützen können. Egal wie beschissen alles gerade ist, die Musik steht uns zur Seite. Aus diesem Grund haben wir auch den Song zu Hause aufgenommen und zusammen mit euch das Video gedreht. Danke an alle Fans, die bei unserer Challenge auf @tiktok_deutschland mitgemacht haben. Als Dankeschön werde ich nächste Woche noch einen Remix zum Song veröffentlichen. Jeder hat aktuell sein Päckchen zu tragen, aber Corona macht uns auch stärker – Es bringt die Menschen mehr zusammen! Egal wie finster es aussieht, irgendwann geht die Sonne wieder auf und dann bin ich natürlich da, um weiter in Skandale zu rutschen, Leute die mich hassen abzufucken und einfach mein Ding zu machen. Solange werde ich mich jetzt aber musikalisch etwas zurückziehen. Ich hab endlich mehr Zeit für Hana & meine Familie und diese Zeit werde ich auch nutzen. Lasst uns gemeinsam weiter stark bleiben! King Lori @kmn_zuna

A post shared by Loredana (@loredana) on

Ju mund të pëlqeni dhe këto