Tragjike, humb jetën nga koronavirusi artisti i njohur i muzikës jazz

Një nga muzikantët më të njohur të Afrikës, saksofonisti Manu Dibango, ka humbur jetën pasi u infektua me koronavirus.

Mësohet se saksofonisti u infektua 1 javë më parë teksa ishte në Francë dhe pati disa komplikacione në shëndet që i sollën vdekjen.

Ai ka humbur jetën në spital në moshën 86 vjeçare. Numri i të infektuarve në Francë është rritur ndjeshëm, ku qindra persona kanë ndërruar jetë.

Ju mund të pëlqeni dhe këto