Flower
Flower

Shkëlqyen mbrëmë, ja si ishin veshur artistët në gjysmëfinalen e parë të “Kënga Magjike”

Mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve u mbajt nata e parë gjysmëfinale e “Këngës Magjike”, ku performuan artistë të rinj e të njohur.

Spektakli u drejtua nga Ardit Gjebrea, Bora Zemani dhe Klaudia Pepa, e cila ishte hera e parë që prezantonte.

Bora Zemani, Ardit Gjebrea, Klaudia Pepa

Konkurrentë të ndryshëm performuar këngët e tyre pjesëmarrëse në edicionin e 20-të të këtij spektakli. Mes artistëve të njohur që performuan gjatë natës së parë ishin Anxhela Peristeri, Ronela Hajati, Olsi Bylyku, Kejsi Tola, etj.

 

Bora Zemani
Rozana Radi
Ronela Hajati
Orgesa Zaimi
Kejsi Tola
Olsi Bylyku, Armend Rexhepagiqi
Klaudia Pepa
Aurela Gace Manjola Nallbani Eli Fara
Kastro Zizo
Era Rusi
Ardit Cuni, Daniela Toci
Anxhela Peristeri
Ju mund të pëlqeni dhe këto