Shkëlqeu në skenë, Jonida Maliqi shkon në finalen e Eurovizion!

Jonida Maliqi, që përfaqëson Shqipërinë me këngën e saj “Ktheju Tokës”, ka arritur të kualifikohet në finalen e Eurovison.

Jonida shkëlqeu me fustanin e zi me pjesë ari, ndërsa vokali i saj ishte shpërthyes dhe la pa fjalë spektatorët.

Mbrëmjen e sotme konkuruan 17 këngë, ku vetëm 10 prej tyre patën fatin të kalojnë në finalen e madhe e cila do të mbahet më18 maj. Ndërsa nga nata e parë gjysmëfinale nga 17 këngët konkuruese u kualifikuan në finale vetëm:  Australia, Islanda, Qipro, Greqia, Bjellorusia, Serbia, Estonia, Republika Çeke, Republika e San Marinos dhe Sllovenia.

Ju mund të pëlqeni dhe këto