Publikohet renditja, ja se kur do të këndojë Jonida Maliqi në finalen e Eurovizionit

Mbrëmjen e djeshme, Jonida Maliqi me performancën e saj spektakolare të këngës “Ktheju tokës”, arriti të kualifikohej në finalen e festivalit të Eurovizionit.

Pak më parë, faqja zyrtare e Eurovizion ka zbuluar listën e konkurrentëve dhe renditjen e tyre sipas rradhës së daljes në skenë për natën finale.

Kështu, Shqipëria do të performojë e dyta në Eurovizion, ndërsa më poshtë keni renditjen e gjithë shteteve të kualifikuara sipas rradhës.

 1. Malta
  2. Shqipëria
  3. Republika Ceke
  4. Gjermania
  5. Rusia
  6. Danimarka
  7. San Marino
  8. Maqedonia e Veriut
  9. Suedia
  10. Sllovenia
  11 Qipro
  12. Holanda
  13. Greqia
  14. Izraeli
  15. Norvegjia
  16. Anglia
  17. Islanda
  18. Estonia
  19. Bjellorusia
  20. Azerbajxhani
  21. Franca
  22. Italia
  23. Serbia
  24. Zvicra
  25. Australia
  26. Spanja

Ju mund të pëlqeni dhe këto