Pas “Dhuratës” së Eneda Tarifës, Jonida Maliqi kritikohet për anglishten në Eurovision/ Video

Me siguri të gjithë e mbajnë mend momentin kur këngëtarja Eneda Tarifa konkurroi në festivalin e Eurovizionit dhe në përpjekje për të gjetur një fjalë në anglisht gjatë një interviste me mediat e huaja, u hutua.

“Dhurataa ma kujto pak”, u shpreh Tarifa atëherë, video që bëri xhiron e rrjetit. Por pak më parë, në media po qarkullon një tjetër video, kësaj here e Jonida Maliqit.

Në të, këngëtarja shqiptare që përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion këtë vit, në një intervistë është ngatërruar me fjalët dhe herë i thotë anglisht e herë shqip. “After i win “Festivali i Këngës”….”, thotë Maliqi në një moment, siç mund ta dëgjoni më poshtë.

View this post on Instagram

We love you @jonidamaliqi 💕

A post shared by pinkmani (@plnkmani) on

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto