“Nusen e dua shqiptare”, reperi me famë botërore bën deklaratën e papritur

Së fundmi, reperi shumë i famshëm për publikun shqiptar, Cliqme, ka qenë i ftuar në emisionin “N’Kosovë show”.

Ndonëse nuk është shqiptar, Cliqme ka mësuar gjuhën shqipe dhe ka treguar gjatë emisionit se di shumë gjëra mbi popullin tonë.

Madje, ai ka deklaruar se po kërkon një nuse shqiptare. Gjatë emisionit, reperi ka kërcyer valle shqiptare, duke treguar se e ka mësuar nga njerëzit përreth këtë kërcim tradicional.

Kujtojmë që Cliqme u bë shumë i njohur nga kënga me Capital T “Across the ëorld”.

Ju mund të pëlqeni dhe këto