Moderatorja shqiptare merr vendimin e papritur: “Do largohem nga televizioni për t’u vetëkarantinuar”

Moderatorja e njohur shqiptare, Olta Bruko, ka bërë të ditur se për disa ditë nuk do të shfaqet më në ekranin televiziv.

Ajo është shprehur përmes një videoje të publikuar në Instagram se nuk ka simptoma të koronavirusit, po ky largim është thjeshtë një masë paraprake.

“Miq të dashur ju njoftoj se sot ishte takimi yne i fundit ne News24 sepse nga neser dhe 6 dite me rradhe do jem ne vetëkarantim. Nuk mendoj se jam e prekur nga koronavirusi, nuk kam asnjë simptomë, por kjo është një masë paraprake për të ndihmuar veten, kolegët dhe të gjithë njerëzit e mi të dashur”, shprehet moderatorja.

View this post on Instagram

Njoftim!

A post shared by Ola Bruko Papaproko (@olabruko) on

Ju mund të pëlqeni dhe këto