Messi apo Ronaldo? Zbulohet shifra e majme, ja kush nga të dy fiton më shumë para

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë dy nga futbollistët më të mirë në gjithë botën, të cilët përherë kanë ‘konkurruar’ për të marrë fronin si lojtari më i mirë.

Të dy janë pesë herë fitues të Topit të Artë. Mirëpo, kush nga të dy futbollistët fiton më shumë para, Messi apo Ronaldo?

Sipas disa burimeve pranë “Daily Mail”, Ronaldo ka të ardhura më të larta. Vetëm vitin e kaluar ai ka fituar plot 44 milionë euro nga postimet në Instagram, dyfish më shumë se Messi, i cili mori 21 milionë euro.

Ronaldo ka bërë 34 postime të sponsorizuara nga Instagram. Pas Messit dhe Ronaldos, në renditje vjen David Beckham, që ka fituar 9.93 milionë euro nga postimet në këtë rrjet social.

Ju mund të pëlqeni dhe këto