Flower
Flower

“Kjo video nuk duhej publikuar”, Bleona Qereti ndan videon që zë vendin special në zemrën e saj

 

Orë më parë, këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti, ka publikuar në Instagram një cover të këngës italiane “Su Di Noi” nga Enzo Ghinazzi me pseudonimin Pupo.

Në përshkrimin e videos, këngëtarja sqaron se nuk e kishte bërë këtë filmim për ta publikuar, por duke u bazuar në zhvillimet e fundit në Malibu, ajo kuptoi se është një këngë shumë e rëndësishme për të.

 “Kjo është një nga këngët më të dashura për mua. Është pak nga muzika me të cilën u rrita si artiste që fëmijë. Kush më njeh personalisht e di që unë kam mësuar italisht vetëm që të kuptoj këngën time të preferuar. Ende sot e këndoj ‘Su Di Noi’ në çdo koncert timin. Kjo video nuk ishte bërë për t’u publikuar, por me ngjarjet që ndodhën në Malibu, gjithçka mori tjetër kuptim. Kjo video ka një vend special në zemrën time sepse është xhiruar në një nga plazhet më të bukura në botë. Doja që ta ndaja me të gjithë, si një dhuratë plot dashuri dhe dritë”, shkruan Bleona në postim.

View this post on Instagram

This is one of my most favorite records, some of the music that I grew up with, and one of the many Italian songs that helped shaping me as an artist when I was a kid. For whoever knows me personally, they also know that I learned Italian just to understand what the meaning of my favorite italian songs was….To this day I sing this song in almost all my concerts, It is called “Su Di Noi” from the one and only Pupo. The video of it, was originally NOT meant to be released, but with what happened in Malibu, this video has now a very special place in my heart. It was shot in one of the most beautiful beaches in the world – El Matador Beach in #Malibu #California and I wanted to share as a gift for all of you to spread love and light. So here I am … next to you…the sky is blue in Malibu…. Full video on my YouTube channel A huge thank you to @jeffreykellydp – without you this would be not possible ❤️ @kaneepa @singmastering @marjanmalakpour @kipzachary @clydehairgod @justinjacksonhair @bryansmaller @company_3 @sunset_edit @nazelikodj @adamlimapix #Samileka #ilovemalibu #sudinoi #bleona #nightshot

A post shared by Bleona (@bleona) on

Kjo video është xhiruar në Matador Beach, Kaliforni dhe në të, Bleona duket në formë perfekte.

Ju mund të pëlqeni dhe këto