Kjo nuk pritej/ Aktorja e famshme turke uron Ramazanin në gjuhën shqipe

Çdo ditë e më shumë, serialet turke në vendin tonë po marrin një rekord shikueshmërie të paparë, kjo edhe për shkak të historive të bukura dhe tërheqëse që trajtohen në to.

Njëri prej këtyre serialeve është edhe “Beni affet”, ku në të luan aktorja bukuroshe Gayet Tugru në rolin e Bahar.

Image result for Beni affet

Me fillimin e muajit të Ramazanit, aktorja ka zgjedhur që t’i urojë të gjithë ndjekësit e saj fillimin e këtij muaji të shenjtë, por gjuha në të cilën ajo e ka shkruar urimin, i ka habitur të gjithë.

Image result for Beni affet bahar

“Mirë se vjen Ramazan”, ka shkruar aktorja në një postim në Instastory, ku mesa duket ka zgjedhur që t’i urojë besimtarët në gjuhën e origjinës së saj, pasi siç është bërë e ditur, ajo është me prejardhje shqiptare.

Ju mund të pëlqeni dhe këto