Kim Kardashian shpërthen në lot pasi merr vesh se vuan nga sëmundja e frikshme: “Nuk mund të jetoj kështu”

Këtë të dielë ka filluar sërish reality show “Keeping up with the Kardashians”, ku në episodin e parë Kim është shfaqur në një gjendje emocionale të keqe.

Pasi pa se duart i ishin enjtur dhe mpirë, ajo shkoi të takonte një mjek. “Më duhet të shkoj te mjeku dhe të shoh se çfarë po ndodh sepse nuk mund të jetoj kështu”, tha ajo.

Megjithatë, Kim priti disa ditë për përgjigjen e analizave dhe ishte në ankth gjatë kohës dhe një periudhë shumë stresuese për të.

“Unë jam në pritje të një fëmije, jam në shkollë. Trembem kur filloj mendoj sesa shumë do të ndryshojë jeta ime”, ka thënë Kim.

Në fund të episodit, doktoresha i bëri të ditur Kim se analizat zbuluan se ajo vuante nga artriti rheumatoid dhe antitrupat e lupusit.

Përveç enjtjtes, Kim do të ketë edhe ethe, skuqje, plagë dhe lodhje. Ndonëse ato nuk kanë shërim, Kim mund të marrë ilaçe dhe trajtime për të ulur simptoma.

Ju mund të pëlqeni dhe këto