Ju kujtohet Elsa e “Pallatit 176”? Ja se ç’ka ndodhur sot me të

“Pallati 176” është një nga komeditë më të njohura shqiptare, në të cilën ka spikatur personazhi lozonjar i Elsës.

Ky rol luhej nga aktorja e famshme shqiptare, Eva Alikaj, e cila sot është 57 vjeçe. Kur ishte vetëm 21 vjeçe, Eva ka fituar Kupën si aktorja më e mirë e Festivalit V të Filmit Artistik Shqiptar me filmin “Njeriu i mirë”, realizuar më 1982.

Së fundmi, Eva Alikaj ka qenë e ftuar në emisionin e pasdites në Top Channel, ku na ka treguar të gjithëve se si duket pas kaq shumë vitesh nga realizimi i komedisë së njohur, prej nga ku fitoi famë me rolin e Elsës.

Ju mund të pëlqeni dhe këto