Foto/ Kujt i shkon më shumë? Tre orë pas Kimit, e dashura e Feros vesh fustanin identik si ajo

Kim Kardashian është një nga femrat më me shumë influencë në fushën e modës, veshjet e së cilës bëhen shpesh epiqendra e kopjimeve të shumta nga markat e tjera më të lira.

Së fundmi, Kim publikoi një foto ku shfaqet me një fustan ngjyrë gold, në diçiturën e të cilit vendosi një deklaratë ironizuese për markat e veshjeve.

 “Duke parë disa foto të vjetra, gjeta këtë veshje të artë që Kanye bëri për mua për udhëtimin në Miami verën e kaluar. P.S. Markat e modës së shpejt ju lutem prisni pak derisa ta vesh, para se ta nxirrni në treg”, u shpreh Kim.

Mirëpo, as tre orë nuk kaluan dhe marka “Missguided” publikoi një foto identike të këtij fustani, duke shkruar se i jep kohë Kimit vetëm tre ditë para se të nxjerrë në shitje fustanin.

Ky model identik i këtij fustani është reklamuar nga modelja shqiptare Arbenita Ismajli, e cila është e dashura e reperit të njohur Fero.

View this post on Instagram

Uber uber everywhere

A post shared by Arbenita Ismajli (@arbenitalsmajli) on

Ndonëse fustani duket identik në pamje, çmimi dhe materiali ndryshojnë shumë nga njëri-tjetri. Nga ana tjetër, “Diet Prada”, një faqe e njohur në Instagram, ka shkruar se mund të ketë një bashkëpunim të fshehtë mes Kim dhe markës “Missguided”, e cila e prodhoi këtë fustan në një rekord kohe.

View this post on Instagram

Hey Kim, we're onto your little game. Just when you thought nothing would top the fake-out "confession" of Kendall's Proactiv ad, the Kardashians do it again. @kimkardashian posted a picture of herself in an old dress Kanye made for her, presumably under his Yeezy label, with a pithy caption pleading for fast fashion brands to let her wear the dress before knocking it off. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Three hours after her post, it popped up on quick-turn retailer @missguided , who has entire website sections dedicated to kopying the Kardashian style. Last year, Fashion Nova famously dropped their own versions of Kylie's custom birthday looks mere hours after she posted them. The lack of transparency around celebrity endorsements is a big problem facing social media. We think we smell a rat. Dieters, is this a thinly veiled collab, or does Missguided have a secret atelier of magical elves making stretchy dresses round the clock and shooting them on Kim K doppelgängers? Lol. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #kimkardashian #missguided #literally #fastfashion #collab #transparency #designer #yeezy #ye #kanye #kimye #collaboration #magicalelves #speedtomarket #retail #luxurybrand #kardashian #kuwtk #fashionnova #ootd #wiwt #dietprada

A post shared by Diet Prada ™ (@diet_prada) on

E megjithatë, edhe firma tjetër e njohur “Fashion Nova”, ka publikuar një kopje të fustanit të Kim, që e ka nxjerrë në shitje.

Ju mund të pëlqeni dhe këto