Flower
Flower

Fama e Encës kalon kufijtë, këngëtarja jep intervistën e parë për mediat e Irakut (Video)

Enca është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare, e cila cilësohet edhe si Mbretëresha e Instagramit për shkak të 2 milionë fansave që ka mbledhur në këtë rrjet social, ku shumë prej tyre janë nga vendet arabe.

Ditën e djeshme, Enca ka dhënë intervistën e parë për mediat e Irakut, në një emision të njohur të quajtur “Rudaw”.

Këngëtarja e famshme ka bërë bujë në këtë vend, ku edhe do të shkojë për të performuar në një koncert pas disa ditësh. Vet Enca ka publikuar një pjesë nga kjo intervistë në profilin e saj në Instagram.

“Ishte një kënaqësi”, ka shkruar Enca pranë videos, ndërsa në fund dëgjohet të përshëndesi fansat në gjuhën arabe.

View this post on Instagram

It was a pleasure 🌹 See you on 17/03 #Kurdistan

A post shared by ENCA (@enca) on

Ju mund të pëlqeni dhe këto