E trishtë/ Humb jetën këngëtari i njohur shqiptar

Në orët e vona të mbrëmjes, është ndarë nga jeta këngëtari i njohur kosovar, Irfan Blakçori.

Ai është ndarë nga jeta në moshën 62 vjeçare, ndërsa lajmin e trishtë e kanë bërë të ditur miq të tij në Facebook.

Nuk është zbuluar shkaku i vdekjes së tij. Përpos si këngëtar, Blakçori njihej dhe si një tekstshkrues shumë i mirë.

Ishte autor i mbi 200 këngëve, ndër të cilat më njohurat mbesin “Zogu i plagosur”, “Antigona”, “Sot është ditëlindja jote”, “Unë të dua”.

Ju mund të pëlqeni dhe këto