E mbani mend Tilin? Shihni se ku ndodhet sot aktori i njohur që luante tek “Shoku ynë Tili”

“Shoku ynë Tili” është një nga filmat më të njohur dhe më të dashur për publikun shqiptar, ku batutat e personazhit kryesor, Tilit, kanë mbetur në memorien e njerëzve.

Ky film ikonik është xhiruar plot 37 vite më parë dhe tashmë aktori që luante Tilin, Arben Latifi, ka vazhduar me jetën e tij.

Sot, ai jeton në Gjermani dhe nuk është më aktor. Ndonëse vitet kanë kaluar për të, aktori vazhdon që të mbetet simpatik dhe me flokët bjond si dikur.

Ju mund të pëlqeni dhe këto