Dua Lipa emocionoi gjithë shqiptarët me gjestin e saj patriotik

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të njohura me origjinë shqiptare, e cila është kthyer në një nga artistet më në zë në gjithë botën.

Këngëtarja është shumë aktive dhe e ndjekur në profilin e saj në Instagram, ku së fundmi ka ndarë me ndjekësit një foto që tregon me krenari origjinën e saj shqiptare.

Dua ka publikuar në Instastory një foto ku shihet harta e vjetër e Shqipërisë dhe Kosovës të bashkuara, duke bërë krenar shqiptarët me këtë gjest.

Ju mund të pëlqeni dhe këto