“Bastardojnë e shkatërrojnë idetë e mia”, Adelina Ismaili shpërthen keq pasi i vodhën këngën

Adelina Ismaili është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare, e cila ka vite karrierë në tregun muzikor dhe këngët e saj janë kthyer në hite.

Së fundmi, Adelina ka shpërthyer keq në rrjetet sociale pasi një këngë e saj është kënduar pa leje. Ajo ka publikuar në Instastory një pjesë që është shkëputur nga një potpuri e kënduar për festat e fundvitit.

Në këtë pjesë, është kënduar dhe kënga e saj “Shko n’rrs”. Këto vargje janë kënduar nga Alvina Kelmendi dhe Adelina nuk e ka pëlqyer këtë gjë.

“Nese ka nje arsye pse po i gezohem krijimit së qeverisjes së re në Kosovë, është besimi im që vërtet do të fitoj gjyqet kundër hajnave që me dekada vjedhin, bastardojnë dhe shkatërrojnë idetë dhe krijimtarinë time”, ka shkruar Adelina.

Ju mund të pëlqeni dhe këto