Flower
Flower

Skenografi i njohur zbërthen problemin e Edi Ramës

Nëpërmjet një statusi në Facebook, skenografisti i njohur shqiptar Bashkim Zahaj, ka zbërthyer problemin që sipas tij ka Edi Rama me Teatrin Kombëtar, të cilin kërkon ta shembi për të ndërtuar një të ri.

Statusi i plotë i Zahaj:

Urrejtja per teatrin nuk ka lidhje me godinen. Ata qe sot ngriten doren jane ku e ku te qenit larg me artin. Disa syresh ardhur ne Tirane ne moshe madhore as nuk e dine ku ndodhet. Te tjere dore ngritur jane tejet te pa ditur . Te tjeret e te tjereve te ngelur qe eshte nje pakice ,te pare e te gjezdisur ne art, nuk jane indipendente nga lartmadhnia. Po lartmadhnia ? Nje problem qe i eshte bere lekure. Nje problem qe e ndjek prej vitesh qe ne adolishence…..URREJTJA NDAJ SOIT TE VET. Urrejtja e artit shqiptar, artisteve vendas. Urrejtje ndaj trashgimnise, ndaj filmit,kultures,muzikes, teatrit, piktures, baletit e çdo gjeje tjeter qe eshte made in Albania. Kjo eshte evidente, e dukshme …….te tjerat jane nje garniture per te mbuluar sa me shume qellimin ogurzi.
B.z

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto