Sekreti për ta shmangur këtë situatë të sikletshme në verë!

Temperaturat e larta në verë shpeshherë mund të na shkaktojnë edhe situata të sikletshme, si kjo në foto.

Ja si mund ta shmangni:

  • Vishni rroba të lehta, të lirshme të bëra nga pëlhura natyrore.
  • Pasi i bëni vetes një filxhan çaji, vendoseni qesen e çajit në frigorifer për ta ftohur. Pastaj aplikojeni në lëkurën e irrituar për të lehtësuar kruajtjen.
  • Qëndroni sa më të freskët dhe të thatë. Bëni sa më shpesh dush dhe ushtrohuni rregullisht në mëngjes ose në mbrëmje.
  • Merrni pak tul nga gjethet e aloe veras dhe vendoseni në lëkurë disa herë në ditë. Është një mënyrë e shkëlqyer për të zbutur lëkurën dhe për ta bërë atë të shërohet më shpejt.
Ju mund të pëlqeni dhe këto