Pse duhet t’i mbani veshur çorapet edhe në verë

Për t’i mbajtur këmbët e pastra dhe thembrat e buta. Kjo është përgjigjia e pyetjes pse duhet të mbani veshur çorapet edhe në verë.

Sigurisht trashësia , madhësia, por edhe materiali i tyre ndryshon nga ai i stinëve të tjera.

Ne gjithashtu ju sugjerojmë edhe një krem fantastik të bërë vetë në kushtet e shtëpisë.

Për ta përgatitur atë ju duhen:

  • 4 litra ujë të ngrohtë
  • 1 filxhan kripë Epsom
  • 10 deri në aspirina
  • lëngu i një limoni
  • 1 palë çorape pambuku

Udhëzime: 

  • Shtoni kripën në një legen apo enë tjetër mbushur me ujë të ngrohtë.
  • I mbani këmbët për jo më pak se 30 minuta aty.
  • Tani merrni aspirinat dhe vendosini në një tas. Shtrydheni lëngun e limonit dhe i përzieni derisa të bëhet një pastë e trashë.
  • Aplikojeni pastën në këmbët tuaja (thajini së pari) dhe është koha për të veshur corapet.
  • Duke e përsëritur disa herë këtë procedurë këmbët tuaja do të duken të pastra e të buta, gati si të një fëmije!
Ju mund të pëlqeni dhe këto