Flower
Flower

Nuk ju zë gjumi? Me këtë sekret do të flini brenda dy minutash

Keni problem natën me gjumin dhe sado që të mundoheni nuk flini dot? Nëse po, kemi lajme të mira për ju.

Ekziston një teknikë e fshehtë ushtarake që thuhet se ju ndihmon që të flini në vetëm 2 minuta. Ky truk thuhet se përdoret nga ushtria amerikane për t’i ndihmuar ata të bien në gjumë, kur gjenden në situata që janë më pak se paqësore, siç janë fushëbetejat.

Ja si ta bëni atë:

– Relaksoni muskujt në fytyrën tuaj, duke përfshirë gjuhën, nofullën dhe muskujt rreth syve
– Zgjerojini shpatullat tuaja aq gjatë sa mundeni, lëvizje e ndjekur nga pjesa e sipërme dhe e poshtme e krahut, nga njëra anë në tjetrën
– Lironi frymën, duke relaksuar gjoksin tuaj
– Ju pastaj duhet të kaloni 10 sekonda duke u përpjekur të mbani larg mendjen nga mendimet e këqija.

 

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto