Flower
Flower

“Do t’ju marrin më sysh”, Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Më poshtë gjeni parashikimin e horoskopit për sot nga astrologe Meri:

E Merkure dt 5 Dhjetor dhe Marsi ne Peshk do jete ne nje lidhje te forte me Asteroidin Nemesis ne shenjen e Binjakeve

Nemesis perfaqeson Perendine e Drejtesise aty ku njerzit nuk vene dot ne vend te drejten ose e shtremberojne. Gabimi i njeriut eshte se e quan veten te plotfuqishem dhe bie ne kurthin e ndikimit te fuqive te errta te cilat nuk e kuptojne qe jo cdo gje shkon sic e kane programuar me fuqine e erret dominuese
Me Nemesin nuk duhet te marrim rolin e deshmorit dhe as te marrim persiper pergjegjesite e te tjereve por as te mos themi qe vetem ne po vuajme dhe duhet per kete te marrin drejtimin patjeter.

NE KETE RAST DREJTESINE E SJELL DHE E VE NE VEND UNIVERSI.

Dashi
Duhet sot te thoni gjerat e duhura ne nje takim me njerez qe ju kane komlikuar jeten dhe jo te beni pakte dhe marreveshje

Demi
Nje shpenzim me i madh ne kurizin tuaj sot mund te kompesohet nga ndihma e dikujt qe e ka sjell universi per ju

Binjaket
Edhe ju mund te merrni ndihme sot nese jeni te hapur te sinqert ne levizjet e fundit per ceshtje perballjesh me ligjin karrieren apo eproret

Gaforrja
Do keni nje mundesi te zbuloni nje prapaskene apo nje problem qe ju ka mbajtur te bllokuar sidomos ne ceshtje ligjore dhe pune me jashte vendit

Luani
Dita e sotme mbart nje mundesi tte shikoni realisht cfarre ju perket veret nga prurjet dhe nga bashkepunimet me te tjeret Ne jeten sociale keni perfitime

Virgjeresha
Mund te ndodh te fitoni nje ceshtje ne dukeje te humbur ne lidhje me shtetin ligjin apo jeten personale Kjo do jete e forte aq sa te sinqerte te keni qene

Peshorja
Do ju marrin ne sysh per te mirat qe kane degjuar per ju dhe ndoshta do duan tju pengojne por ne te vertete do dilni ne drite

Akrepi
Dita e sotme do zbuloj thellesisht cilesite tuaja shpirterore por kjo ju jep mundesi te shikoni qarte por edhe ju distancon nga ruga e keqe

Shigjetari
Mundesisht te keni te drejte sot te kerkoni marredhenien tuaj ne cift te rregullohet apo te fitoni te drejten aty ku e keni humbur

Bricjapi
Ne ceshtje pune dhe shendeti do keni luhatje madje edhe disa thashetheme por shume shpejt ju del e drejta dhe filloni te mbildhni forcat

Ujori
Pas nje veshtiresie ne jeten personale dhe nje shpenzimi te tepert energjie dhe parash ka ardhur momenti te qetesoheni dhe te sqaroheni

Peshqit
Nese nuk do gjeni mbeshteje aty ku e kerkoni gjithmone mebeten njerzit tuaj te dashur te afert apo familjaret qe behen skuta juaj e sigurt per parashikime te detajuara.

Ju mund të pëlqeni dhe këto