5 sallata të shijshme me pjepër

Ja disa ide për të përgatitur sallata të freskëta dhe të lehta me pjepër.

Pjepër me kunguj krudo dhe borzilok.

Pjepër me straçatel, domate të thata dhe proshutë.

Pjepër me proshutë dhe mocarela.

Pjepër me fiq, proshutë, djathë të bardhë dhe rukola

Sallatë paste me pjepër, avokado, qepë të kuqe, mocarela dhe borzilok.

Ju mund të pëlqeni dhe këto